Evin Küçük Mühendisleri

Limak Vakfı olarak, mühendisliği okul öncesi dönemdeki çocuklara sevdirebilmek, özel olarak tasarlanan oyunlarla mühendisliğin hayatın her alanında var olduğunu, aileler ve okul öncesi çocuklarına anlatabilmek için “Evin Küçük Mühendisleri” projesi hayata geçirildi.

2018 yılında, projeye, Gaziantep’te ailelerle buluşma, öğretmen eğitim seminerleri, sınıf uygulamaları ve veli bilgilendirme toplantıları ile devam edildi. Etkinlikler Gaziantep Nazire Eruslu Anaokulu’nda Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla 20 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen ‘Mühendislik Günleri Panayırı’ ile sona erdi. Proje kapsamında pilot il olarak seçilen Gaziantep’te yürütülen çalışmalar ile, 20 anaokulu öğretmeni, 1.500 anaokulu öğrencisi ve 3.000 veliye, mühendislik mesleğine ilişkin farkındalık eğitimi verildi.

2018 yılı sonunda, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde gerçekleştirilen “Eğitici Eğitimi”nin ardından, “Mühendislik Günleri Panayırı” ile proje uygulaması tamamlandı. Çocukların aileleriyle tasarladığı mühendislik ürünlerinin sergilendiği panayıra, her bir çocuğun bir mesleği temsil ettiği defile renk kattı.